Tıbbi Yardım ve Masraflar ne Demektir?


1) Tıbbi Masraflar ve Ülkeye Geri Dönüş Masrafları - Tüm Sigortalılar için Geçerlidir

a. Sigortalıların ikamet ettikleri ülkenin dışında gerçekleşecek olup hastaneye yatış içeren tıbbi masraflar ile ilgili olarak Sigortalı, mümkün olan durumlarda, herhangi bir masraf yapmadan önce onay almak için Sigorta Şirketi / Asistans Şirketi ile irtibata geçmelidir.

b. Sigortalının seyahat ettiği ülkede gerçekleşebilecek ağrı ve benzeri nedenlerle acil diş müdahale masrafları 350 USD Limit ile teminat altındadır.

c. (Tedaviyi üstlenen Doktor ile Asistans Şirketi / Sigorta Şirketi tarafından tavsiye edilen şekilde) tıbben gerekli ise, Asistans Şirketinin / Sigorta Şirketinin ön onayı alınmak suretiyle, uygun refakatçiler de dâhil olmak üzere, Sigortalıyı İkamet Ettiği Ülkeye geri götürmek için yapılan hava yolu seyahati veya diğer uygun vasıtalar ile taşıma sırasında gerçekleşen ilave masraflar. Aksi Asistans Şirketi / Sigortacı tarafından kabul edilmediği sürece, ülkeye geri dönüş masrafları sadece ülke dışına yapılan seyahat için ilk başta ayırtılan seyahat bileti sınıfı için geçerli olacaktır. Asistans Şirketi ile tedaviyi üstlenen Doktorun mutabakata varamadığı hususlarda Sigortacı nihai onay yetkisini haiz olacaktır.

d. Sigortalının İkamet Ettiği Ülke dışında vefat etmesi durumunda Sigortalının İkamet Ettiği Ülke sınırları (ya da yurtiçi seyahat sigortasına yönelik olarak ikamet ettiği ilçe) dışında gerçekleşen cenaze masrafları ya da Sigortalının cenazesinin İkamet Ettiği Ülkeye nakli ile ilgili masraflar, "Geçerli Teminatlar ve Limit Tabloları"nda yer alan limitler dâhilinde karşılanacaktır.

e. Hastanede yatarak tedavi alındığı sırada Sigortalıya refakat eden bir Yakın Akrabanın ekonomi sınıf uçak bileti ya da standart tren bileti, yemek ve konaklama ücretleri; "Geçerli Teminatlar ve Limitler dahilinde yer alan limitlere kadar olmak üzere ödenecektir. Sigortalının İkamet Ettiği Ülkeye (ya da yurtiçi seyahat sigortasına yönelik olarak ikamet ettiği ilçeye) dönmesi üzerine teminat sona erer.

Sorunuza yanıt bulamadınız mı?

Online iletişim formu için lütfen tıklayınız.
DUYURU

Bereket Sigorta & Bereket Emeklilik ve Hayat A.Ş Genel Kurul İlanı

Devamını Oku