BEFAS Fonları

BEFAS Nedir?


Bireysel Emeklilik Fon Alım Satım Platformu (BEFAS) İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş. tarafından işletilen, emeklilik yatırım fonu paylarının alım satımının yapılacağı merkezi elektronik platformudur.

Emeklilik şirketleri, kendi fonlarının yanı sıra BEFAS üzerinden başka şirketlerin fonlarını almak isteyen katılımcıların taleplerini, internet ve/veya mobil uygulama üzerinden gerçekleştirmelerini sağlamaktadır.

BEFAS Platformu’nun hayata geçmesi ile birlikte BES planına sahip olan katılımcılar, sözleşmelerinin bulunduğu emeklilik şirketini değiştirmeden, mevcut şirketi aracılığıyla BEFAS Platformu’nda işlem gören fon çeşitleri arasından seçim yapma imkânına sahip olacaktır.

Befas’ta Nasıl İşlem Yapılır?


BEFAS’ta işlem yapmak için internet şube ya da mobil uygulamamız üzerinden adınıza oluşturulan ve şifre ile girilebilen güvenli sayfaya giriş yaparak aşağıda belirtilen işlem adımlarını takip etmeniz yeterlidir.

Fon dağılım değişikliği talebi işleminin seçilmesi,

Sözleşmeniz kapsamındaki emeklilik yatırım fonları yanında diğer emeklilik şirketlerinin BEFAS’ta işlem gören fonlarının görüntülenmesi,

BEFAS fonları arasından fon seçimi yapılması.

BEFAS’ta seçeceğiniz fonlara karar vermeden önce BEFAS Bilgilendirme Platformundan fonlar ile ilgili detaylı bilgi edinmeniz, risk seviyeleri, performansları ve diğer bilgileri değerlendirerek karar vermeniz önerilmektedir.

BEFAS üzerinden sunulan fonlara dair detaylı bilgileri BEFAS Bilgilendirme Platformu üzerinden inceleyebilirsiniz.

BİRİKİMİN NE KADARIYLA BEFAS FONU SEÇİLEBİLİR?


Birikiminin bir kısmı veya tamamı BEFAS Platformunda işlem gören fonlarla oluşturulacak bir portföyde değerlendirilebilecektir. BEFAS üzerinden fon tercih etmek isteyen katılımcılara, fon seçimi, birikim tutarı ve oranıyla ilişkili olarak bir sınırlandırma yapılmayacaktır.İLGİLENEBİLİRSİNİZ;

Yağmur Emeklilik Planı

Yağmur Plan, 12.000 TL başlangıç aidatı ile sisteme girip peşin giriş aidatı ve yönetim gideri kesintisi avantajı elde etmek isteyen katılımcılar için oluşturduğumuz emeklilik planıdır.

DUYURU

Bereket Sigorta & Bereket Emeklilik ve Hayat A.Ş 2023 Yılı Genel Kurul İlanı

Devamını Oku